+90 (312) 395 73 13 info@oykoltd.com 1182. Sokak No: 24 Ostim/Ankara

Petronas

PETRONAS

PETRONAS Lubricants International (PLI), dünyanın en başarılı petrokimya şirketlerinden biri olan PETRONAS’ın küresel yağ bölümüdür. Misyonumuz, size kanıtlanmış ürün teknolojileri ve işinizi geliştirecek hizmetler sunmaktır. Bunu, üretkenliğinizi en üst düzeye çıkaran yenilikçi ürünler geliştirme konusundaki 100 yıllık deneyimimizi kullanarak gerçekleştiriyoruz.

128 ülkede faaliyet gösteren PLI, her zaman bir adım önde olmanıza yardım etmek için araştırma ve teknolojinin sınırlarını zorluyor.

ÜRÜNLERİMİZ

Hidrolik ekipmanlar, artık eskisinden çok daha hızlı ve güçlü. Bu nedenle Hidrolik sıvılardan beklentiler daha yükseldi. Günümüzün üreticileri, sistem verimini artırmak için daha yüksek basınç ve daha düşük bileşen toleranslarına sahip inanılmaz kompakt ekipmanlar üretiyor. Bu durum, rekabetin yüksek olduğu bir pazarda ekipman sahiplerini sadece kârlılığı korumak için daha uzun süre dayanan çözümler aramaya zorluyor.
Devir daha küçüğün ve daha hızlının devri. OEM’ler giderek daha kompakt hale gelen biçimlerde daha yüksek verim alınan tahrik dişlileri sunuyor. Bu ürünler, artan hızlarda ve daha ağır yük altında çalışmak zorunda olmalarının yanı sıra artık yeni malzemeler kullanılarak üretiliyor. Ekipman sahipleri, daha güvenilir ve dayanıklı ürünler bulmaya çalışıyor. İşte bu aşamada PETRONAS'ın uzmanları devreye giriyor.
Elektriğe olan talep, hem enerji sağlayıcıları hem de enerji üretimi sağlayan türbinlerin üreticileri için zorlu bir görev halini aldı. Uzun hizmet süreleri, zorlu çalışma koşulları (yüksek sıcaklıklar, artan çalışma basınçları, muhtemel su kirliliği), modern buhar ve gaz türbinlerinden ve bunların içindeki türbin yağlarından beklentileri artırıyor. Azami yük gereksinimleri için sıklıkla açma ve kapama işlemi gerektiğinde ise yüksek maliyetli arıza potansiyeli yüksek oluyor.
Sirkülasyon yağı sistemlerinin, yataklara ve dişlilere sorunsuz ve sürekli olarak sürekli olarak yağ akışı sağlaması gerekir. Hedefimiz PETRONAS Sirkülasyon Yağlarının, ekipmanın sınırları zorlandığında bile bakım maliyetlerini azaltacak şekilde verimi artırmaya yardımcı olmasıdır. Yağlarımızdan talep ettiğiniz özellikler arasında, yüksek termal stabilite, mükemmel sudan ayrılabilirlik ve çamur oluşumuna karşı direnç yer alıyor.
Uzun süre çok yüksek sıcaklıklarda çalışan günümüzün kompresörleri, daha iyi performans göstermeleri için gerçek anlamda baskı altında. Yeni, ve daha talepkar ekipman spesifikasyonları ve yağa karşılan olası kirleticiler, uzmanlarımızın da ekipmanların korunması için çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalmasına yol açıyor. İşte bu nedenle, 120°C'ye varan maksimum tahliye sıcaklıklarında çalışırken bile 12.000 saate kadar hizmet ömrü sunan bazı yağların da yer aldığı performans seçenekleri geliştirdik.
Enerji için küresel talep büyümeye devam ederken, bunu güvenilir biçimde karşılamak için verimli çözümlere olan gereksinim de artıyor. Doğal gaz motorları ve çöp gazı motorları gibi teknolojiler, dünyanın çeşitli yerlerindeki müşteriler tarafından kullanılıyor. Ancak bu çözümlerin, kullandıkları yağlardan talepleri çok daha farklı.
MECAFLUID, çeşitli metallerin işlenmesinde kullanılmak üzere tasarlanan, klor, fenol ve nitrit içermeyen, suda çözünebilir ve saf bir metal işleme yağı ürün serisidir. Ürün serimizde kullanılan, boron ve biyosit içermeyen (formaldehit içermeyen) en son formül teknolojisi sayesinde daha güvenli ve rahat kullanım olanağı sağlanır.
Etkili yağlamanın, yalnızca iş yaptığımız insanlar, ekipmanlar ve ürünler kadar iyi olacağını biliyoruz. Bu durum Endüstriyel Gresler için kesinlikle doğru. Gres uygulamalarında, sorunların ana nedenlerini anlamak, çözümlere karar vermek ve sonrasında uygun maliyetli sonuçlar ortaya koyan en iyi ürünleri önermek çok önemli.